ointernete.sk - internet správy

Bežci dali Strave stravu a takto ju vykŕmili

ointernete, pred 2 mesiacami
Bežci dali Strave stravu a takto ju vykŕmili

Pre tých, ktorí o Strave ešte nepočuli alebo pre tých, ktorí nevidia zmysel v tom mať pri sebe počas behu telefón so zapnutým GPS uvádzame, že Strava je apka na meranie pohybovej aktivity. Myslí sa tým hlavne beh, turistika, bicykel. Prvotne je určená pre športovcov, ktorí cez ňu merajú svoje atletické výkony.

Firma je z USA, má sídlo v San Francisku a bola založená v 2009. Zdá sa, že je to jeden zo vzácnych príkladov úspechu, keď sa z n-tého "task managera" podarí vybudovať serióznu spoločnosť.

Strava nedávno zverejnila na svojich stránkach tepelnú agregovanú mapu pohybu svojich používateľov z celého sveta. Súčasťou tejto veľmi podrobnej mapy je aj Slovensko a Česko. Po jej prezretí objavíte okrem iného tipy na zaujímavé cyklotrasy alebo turistické chodníky.

Tepelná mapa pohybu Banská Bystrica

Zaujímavé na tom je, že táto krásna a vcelku podrobná bola zostavená iba z dát jednej spoločnosti. Táák a teraz si predstavme k akým dátam má prístup prevádzkovateľ siete družíc GPS.

SLEDUJTE NÁS AJ MIMO WEBU

TÉMY

NAJLEPŠIE WEBSTRÁNKY

Všetky webstránky

NAJLEPŠIE FIRMY

Všetky firmy

VIAC ČLÁNKOV

SOCIÁLNE SIETE

Všetky články SOCIÁLNE SIETE

VIDEO

Všetky články VIDEO

MOBILNÉ ZARIADENIA

Všetky články MOBILNÉ ZARIADENIA

WEB & DESIGN

Všetky články WEB & DESIGN

BEZPEČNOSŤ

Všetky články BEZPEČNOSŤ

STARTUPY

Všetky články STARTUPY

TÉMY

VIAC TÉM

Amazonbanská bystricaBitcoinBliss ControlBufferCammsterCenzúraChromeClipboardCoffee & PowerCooltúracrowdfundingdesigndoménaE-mailELETFlickrFoursquareGarageGoaccessGoogle Consumer SurveysGPSHardwareHitHitHolúbokIndieGoGoinfografikaIntelInzerátiOSiPhoneKickStarterKnihyLinkedInMalwareMapyMarketingMarmeládaMicroryzaMojevideo.skMouse without BordersMozillaNaj.skointernetePC MonitorPHPPidginPinterestPokecproduktivitaPropagandaRecenziaresearchRuby on railsSecond LifeSkypeSmall DemonsSOPAŠtartovaťStravaSúkromieTimeTableTo-doTumblrvideonávodviralVisuallywebcamWebRTCWebsupportwebtlakWhatFontisWhiteOut.ioWindowsXMPPZoznam