ointernete.sk - internet správy

V iPhone 5 bude pravedpodobne 8-megapixelový fotoaparát od Sony

Michal Majzlík, pred 7 rokmi
V iPhone 5 bude pravedpodobne 8-megapixelový fotoaparát od Sony

Sir Howard Stringer, generálny riaditeľ spoločnosti Sony, náhodne povedal, že jeho spoločnosť bude dodávať obrazové senzory pre Apple iPhone 5.

Spravil tak v rozhovore s Waltom Mossbergom zo Street Journalu v piatok 1.4.2011. Šéf Sony hovoril, že zemetrasenia v Japonsku poškodili až 15 Sony tovární. Pritom nechtiac povedal, že v jednej z poškodených tovární sa vyrábajú snímače fotoaparátov, ktoré budú meškať s dodávkami do Apple.

Sony doteraz nevyrábal pre Apple žiadne foto snímače, čo teda potvrdzuje, že plánujú dodávať tieto komponenty pre iPhone 5. Do iPhone 4 dodáva foto snímače firma OmniVision a majú 5-megapixelové rozlíšenie. Apple sa pravdepodobne rozhodol zmeniť dodávateľa snímačov preto, lebo chce do nového iPhonu lepší fotoaparát.

Z analytickéj správy z februára tohto roka vyplýva, že OmniVision nebude mať pripravený 8-megapixelový snímač do tohto leta, kedy sa plánuje predaj nového iPhonu. Wall Street Journal o vyjadrení Stringera napísal:

Spočiatku ironoval, žeby Sony dodával komponenty fotoaparátu pre Apple zariadenia. Povedal: "Prečo by som mal spraviť lepšiu kameru pre Apple?". Nie je jasné, o akých zariadeniach hovoril, lebo Sony nikdy nedodával kľúčové komponenty kamery známe ako obrazové senzory pre Apple. Hovorca zo Sony to odmietol komentovať a hovorcu z Applu nebolo možné zastihnúť.

Stringerov neúmyselný sklz potvrdzuje, že dohady o oneskorenom vydaní iPhone 5 sú pravdivé.

Či 8-megapixelový fotoaparát od Sony nakoniec pôjde do iPhone 5 alebo nepôjde sa necháme prekvapiť. Keď budeme vedieť viac, budeme vás informovať.


[via Mashable]

SLEDUJTE NÁS AJ MIMO WEBU

TÉMY

NAJLEPŠIE WEBSTRÁNKY

Všetky webstránky

NAJLEPŠIE FIRMY

Všetky firmy

VIAC ČLÁNKOV

SOCIÁLNE SIETE

Všetky články SOCIÁLNE SIETE

VIDEO

Všetky články VIDEO

MOBILNÉ ZARIADENIA

Všetky články MOBILNÉ ZARIADENIA

WEB & DESIGN

Všetky články WEB & DESIGN

BEZPEČNOSŤ

Všetky články BEZPEČNOSŤ

STARTUPY

Všetky články STARTUPY

TÉMY

VIAC TÉM

Amazonbanská bystricaBitcoinBliss ControlBufferCammsterCenzúraChromeClipboardCoffee & PowerCooltúracrowdfundingdesigndoménaE-mailELETFlickrFoursquareGarageGoaccessGoogle Consumer SurveysGPSHardwareHitHitHolúbokIndieGoGoinfografikaIntelInzerátiOSiPhoneKickStarterKnihyLinkedInMalwareMapyMarketingMarmeládaMicroryzaMojevideo.skMouse without BordersMozillaNaj.skointernetePC MonitorPHPPidginPinterestPokecproduktivitaPropagandaRecenziaresearchRuby on railsSecond LifeSkypeSmall DemonsSOPAŠtartovaťStravaSúkromieTimeTableTo-doTumblrvideonávodviralVisuallywebcamWebRTCWebsupportwebtlakWhatFontisWhiteOut.ioWindowsXMPPZoznam