Mobilné zariadenia

V iPhone 5 bude pravedpodobne 8-megapixelový fotoaparát od Sony

Sir Howard Stringer, generálny riaditeľ spoločnosti Sony, náhodne povedal, že jeho spoločnosť bude dodávať obrazové senzory pre Apple iPhone 5.

Spravil tak v rozhovore s Waltom Mossbergom zo Street Journalu v piatok 1.4.2011. Šéf Sony hovoril, že zemetrasenia v Japonsku poškodili až 15 Sony tovární. Pritom nechtiac povedal, že v jednej z poškodených tovární sa vyrábajú snímače fotoaparátov, ktoré budú meškať s dodávkami do Apple.

Sony doteraz nevyrábal pre Apple žiadne foto snímače, čo teda potvrdzuje, že plánujú dodávať tieto komponenty pre iPhone 5. Do iPhone 4 dodáva foto snímače firma OmniVision a majú 5-megapixelové rozlíšenie. Apple sa pravdepodobne rozhodol zmeniť dodávateľa snímačov preto, lebo chce do nového iPhonu lepší fotoaparát.

Z analytickéj správy z februára tohto roka vyplýva, že OmniVision nebude mať pripravený 8-megapixelový snímač do tohto leta, kedy sa plánuje predaj nového iPhonu. Wall Street Journal o vyjadrení Stringera napísal:

Spočiatku ironoval, žeby Sony dodával komponenty fotoaparátu pre Apple zariadenia. Povedal: „Prečo by som mal spraviť lepšiu kameru pre Apple?“. Nie je jasné, o akých zariadeniach hovoril, lebo Sony nikdy nedodával kľúčové komponenty kamery známe ako obrazové senzory pre Apple. Hovorca zo Sony to odmietol komentovať a hovorcu z Applu nebolo možné zastihnúť.

Stringerov neúmyselný sklz potvrdzuje, že dohady o oneskorenom vydaní iPhone 5 sú pravdivé.

Či 8-megapixelový fotoaparát od Sony nakoniec pôjde do iPhone 5 alebo nepôjde sa necháme prekvapiť. Keď budeme vedieť viac, budeme vás informovať.

[via Mashable]