Ako sa naučiť PHP – programovací jazyk na weby

Podarilo sa mi objaviť tieto 3 spôsoby, ako sa naučiť PHP – programovací jazyk na tvorbu a vývoj internetových stránok.

1. Môžem si prečítať PHP knihu

Môžem si prečítať niektorú z nespočetných publikácií venovaných výučbe PHP. Učenie (čítanie) prebieha vašim tempom, čo je výhoda. Knihy preložené do Slovenčiny (alebo češtiny) sú však aj niekoľko rokov pozadu od vydania originálu. To nie je veľmi aktuálne. Často krát treba siahnuť po anglickej literatúre ak chceme niečo aktuálnejšie (ostatne, angličtine sa nevyhne žiadny programátor). Kniha je samoštúdium, čo znamená, že na všetky prácu uľahčujúce triky musí študent prísť sám a to môže trvať roky. Kniha je však skvelý spôsob ako začať.

2. Prečítať si webovú stránku venovanú PHP

Prečítať si webovú stránku, ktorá sa PHP programovaniu venuje. Tieto zdroje sú v porovnaní s tlačenou knihou značne aktuálnejšie. Majú aj tú výhodu, že si nemusím od slova do slova pamätať syntax jazyka. Stačí si pamätať, kde je to napísane. S tade to podľa potreby skopírovať a upraviť. Stránky sú na rozdiel od dobrej PHP knihy bezplatné. Na PHP jazyk je v slovenčine dobrá stránka ako sa naučiť programovať .

 3. Absolvovať kurz programovania v PHP

Absolvovať kurz je podľa mňa najlepšie riešenie. Je to možnosť ako sa rýchlo naučiť programovať PHP na výbornej úrovni. Už za pár dní sa môžete pustiť do svojho internetového projektu. Kurz vás donúti byť disciplinovaný – keď ste si zaplatili, tak svoj čas venujete výučbe a nie bezcennému surfovaniu po stránkach typu rouming.cz:-) ako je tomu pri čítani knihy alebo webu.

Na kurze učia ľudia, ktorí denne s PHP pracujú, a sú zorientovaní v najnovších trendoch. Počas kurzu vám odovzdajú svoje skúsenosti, triky a skratky, ktoré treba samoštúdiom pracne získavať. Dôležitá výhoda je aj, že na výukovom kurze PHP spoznáte ďalších, podobne „postihnutých“ ľudí. Spolu so školiteľmi budú predstavovať komunitu, s ktorou aj naďalej ostanete v kontakte, a na ktorú sa budete vždy obracať, keď budete potrebovať s niečím poradiť. Kurz samozrejme prebieha v slovenčine.

Takýto kurz programovania v jazyku PHP má aj smartacademy.sk. Môžete ho absolvovať osobne v Banskej Bystrici alebo Bratislave, a formou webináru cez internet z pohodlia svojho domova.