Webstránky

Predstavenie iPES.sk – inzercie psov a šteniatok

Práve ste dostavali dom a stavba pomaly zarastá pekným trávnikom. Na rade je ďalší sen – do domu treba psa. Hmm, ale kde ho nájsť? Ako sa dnes získavajú psíky a šteniatka? Odpoveď je jednoduchá. Psíky sa dnes získavajú cez internet – a stránka iPES.sk, inzercia psov šteniatok, je to pravé miesto kde začať.

iPES.sk - inzercia psov
iPES.sk – inzercia psov

iPES.sk z pohľadu záujemcu o šteniatko

Hneď na úvodnej stránke sa nachádza filter, kde si môžete vyfiltrovať aktuálnu ponuku podľa kategórie, plemena, lokality, preukazu pôvodu a pohlavia.

  • Kategória – k dispozície sú kategórie inzerátov pes – predám, pes – kúpim, pes – darujem, pes – krytie, šteniatko – predám, šteniatko – kúpim, šteniatko – darujem, potreby pre psov, služby pre psov.
  • Plemeno – sa svete je asi 450 druhou plemien psov. Asi 350 je z nich oficiálne uznaných Medzinárodnou kynologickou federáciou. iPES.sk má na výber zo všetkých, na Slovensku populárnych plemien, ako napríklad labrador, zlatý retríver či yorskšírsky teriér.
  • Lokalita – inzerát môžete zamerať na konkrétne okresné mesto na Slovensku. Web rozlišuje inzeráty aj podľa krajov, Českej republiky a ostatného zahraničia.
  • Preukaz pôvodu – je dokument, ktorý informujú o rodičoch šteniatka. Ak budete chcieť so psíkom navštevovať výstavy je lepšie, aby ste si zaobstarali šteniatko s preukazom pôvodu (PP)
  • Pohlavie – môže si vybrať či chcete fenku alebo psa.

V samotnom inzeráte nájdete krátky popis inzerátu, fotku psíkov a kontaktné informácie: kontaktnú osobu, telefón a ak chovateľ vyplnil, tak aj email, skype a internetovú stránku chovateľskej stanice. Pod reklamou na pravej strane sa nachádza: dátum zverejnenia , kategória inzerátu, plemeno, pohlavie, info o PP, lokalita, cena a ID inzerátu.

Ak chce nenašli čo hľadáte, skúste si pozrieť zoznam chovateľov psov, a môžete kontaktovať chovateľov vášho želaného plemena priamo. V sekcii psíky z útulky si môžete adoptovať psíka z útulku.

iPES.sk z pohľadu chovateľa

Ak ste chovateľ, odporúčam vám pred pridaním inzerátu registrovať sa. Získate tak možnosť samostatne, bez zásahu admina mazať svoje inzeráty. >Inzerát však môžete pridať aj ako neprihlásený používateľ. Vyplníte potrebné polia v jednoduchom, jednokrokovom procese a hotovo, žiadne ďalšie klikanie.

Po uhradení poplatku si môže inzerát nechať správcami webu a 30 dní topovať. Počas tejto doby bude umiestnený nad ostatnými inzerátmi a zobrazí sa viac ako 30000-krát.

Ak máte oficiálnu chovnú stanicu, nezabudnite ju zaregistrovať do sekcie chovatelia.

Ako odstrániť inzerát?

Ak sú už psíky úspešne osvojené, a želáte si inzerát odstrániť, môžete tak spraviť po prihlásení cez svoj účtu. Ak ste inzerát pridali ako neprihlásený používateľ, nasledujte inštrukcie v inzeráte: kontaktujte správca webu a požiadajte ho o zrušenie. Vybaviť požiadavku trvá zvyčajne 2 dni.

Kde ešte môžem pridať svoj inzetát?

Inzerát na Slovensku môžete pridať medzi inzeráty psov na portály HAVKO.sk. V Českej republike je to inzerce psů cz.DOGVA.com a vo svete, pokiaľ viete po anglicky, pridajte inzerát aj na DOGVA.com – dogs and puppies for sale.