Správy

Bratia Snopkovci otvorili v Bystrici bar pre vývojárov BarCodeCafe, najdete ho tu

Ľubo a Juraj Snopkovci v decembri 2018 otvorili v Banskej Bystrici bar (nielen) pre vývojárov s názvom BarCodeCafe. Ľubo Snopko nám o tomto podniku, nachádzajúcom sa približne 200m od Európy, prezradí viac. Zhováral sa Jasom Dotnet.

O čom BarCodeCafe je?

BarCodeCafe je miesto, ktoré sme navrhli tak aby v maximálnej miere slúžilo bystrickej IT komunite. Či už na zábavu, alebo na odborné stretnutia. Mimo toho je to tiež klasický bar s dobrou kávou pre každého kto nechce sedieť doma.

BarCodeCafe z ulice
BarCodeCafe z ulice

Ako vznikla myšlienka bar otvoriť?

Po mnohých rokoch v zahraničí, kde sme s bratom pracovali hlavne ako konzultanti v oblasti dátových sietí a bezpečnosti, sme sa rozhodli skúsiť spraviť niečo kreatívne aj doma. BarCodeCafe je prvým krokom týmto smerom.

Čím ste zo začiatku bar vybavili?

Na zábavu máme zatiaľ PS4 VR, PS3 a výkonné PC s výstupom buď na 50“ 4k monitor, alebo 4-metrové plátno cez Full-HD projektor. Zvuk je na začiatok 5.1 DOLBY SURROUND systém, ktorý dokáže do VR hry dostatočne vtiahnuť aj bez použitia sluchátok.

BarCodeCafe - IT hub v Banskej Bystrici
BarCodeCafe – IT hub v Banskej Bystrici

Na zabezpečenie odborného programu máme k dispozícii pre konektivitu dátové zásuvky pri stoloch, ktoré môžu podľa potreby poskytovať prístup k internetu alebo k internej testovacej platforme cez dedikovanú VLAN (kvôli bezpečnosti). Ďalej máme okrem bežnej switchovanej a routovanej LAN siete pripravený server na vytváranie VM infraštruktúry podľa potreby.

Celkovo je technický design spravený tak, aby sa dal akýkoľvek IT program zrealizovať bez väčších ťažkostí.

Pre koho je BarCodeCafe určené?

Snažili sme sa vytvoriť prostredie, ktoré by sa mohlo páčiť každému kto si chce proste vypadnúť von a skúsiť niečo neštandardné. Väčšina interiérového aj technického designu je zameraná hlavne na IT a celkovo technickú komunitu.

Tu by som chcel spomenúť, že z odborných aktivít pravidelne organizujeme IT workshopy, ktorých úloha je interaktívnou formou rozvíriť debatu na mnoho IT tém od programovania, cez grafiku, bezpečnosť, neurónové siete až po IoT a 3D tlač.

Vstup na ne je voľný, veríme teda, že každý kto sa chce niečo nové naučiť alebo len utvrdiť vo svojich poznatkoch si nájde čas a príde sa pozrieť. Všetky termíny sú aktualizované na našej facebookovej stránke.

Kde sa BarCodeCafe nachádza?

Sme na ulici Jána Chalupku 13, čo je na pol ceste medzi Európou a Murgaškou. Google Maps snáď pomôžu každému kto by nás chcel prísť navštíviť. Stránka baru je na doméne barcode.cafe.

Ďakujem za rozhovor a želám vám rušné večery.