Epitaf: NAJ.sk zhynul, odstráňte si sledovací kód z vašej stránky bo spomaľuje načítanie

Prevádzkovateľ počítadla návštevnosti NAJ.sk, spoločnosť ELET s.r.o., ukončila k 30.4.2015 jeho činnosť. Webstránka NAJ.sk, počítadlo návštevnosti rovnako ako šťavnatý (linkjuice) katalóg sú po tomto dátume nedostupné. Pokiaľ stále máte na svojej stránke merací kód NAJu, tak ho odstráňte, lebo neuveriteľne spomaľuje načítanie (15s i viac).

Ešte niečo, čo by ste mali vedieť?

Nie, to je všetko. Pôvodne som chcel ešte uviesť oznámenie ELETu pre tých, ktorí „mali predplatenú niektorú službu na obdobie dlhšie ako do 30.4.2015,“ o tom, že im bude vrátená „zostávajúcu časť sumy za obdobie, kedy služba už nebude poskytovaná,“ ale o nikom kto si to kúpil neviem.

Historické okienko + epitaf

NAJ.sk osciloval v .sk nete už v roku 1998, dávno pred tým, než som si otvoril svoju prvú stránku v sieti WWW. Bola to skutočná stálica, niečo ako Karel Got, Karol Duchoň alebo Robo Grigorov. Nebol to hocijaký „start-up“, a preto česť jeho pamiatke. Nech nám ho na večné časy pripomína toto youtubové video z roku 2007.

NAJ.sk si zaslúži chvíľku ticha (aj tak keď sedím za kompom toho veľa nerozprávam), ktorú si môžme vyplniť… vzorová skladba pre takéto chvíle je Pohrebný pochod (Marsz Pogrzebowy) od Šopéna.

Aké sú alternatívne počítadlá návštevnosti?

A prečo tak smutne, keď projekty vznikajú a zanikajú ako na bežiacom páse? Katalóg NAJ.sk dával vzorový spätný odkaz, ktorý, povedzme si to otvorene, nám jednoducho bude chýbať. A čo SEOčKÁROM na tomto svete (z tejto kategórie odkazov) ešte zostalo? Pokiaľ si chcete zmerať návštevnosť môžete využiť Počítadlo, Toplist alebo "slovenskú sekciu" na Waudit.