Bezpečnosť

Stalo sa nemožné, nejde Google

Je utorok, 22.11.2016 20:00, a nejdú služby spoločnosti Google. Nejde vyhľadávač, Youtube, Google Analytics, Adsense, Google Fonts, Gmail… Čas napísať varovanie pre budúce generácie 🙂

Na samotné servery je možné pristúpiť pokiaľ viete IP adresu. „Chyba nie je vo vašich prijímačoch,“ ale bude niekde v DNS vrstve. Zdeněk Cendra cez socsieť Twitter zverejnil, že chlapcom z kalifornských hôr nešlape routing:

Network support (NOC) z Googlu nám teď potvrdil, že je problém s routingem na jejich straně a kluci dělají co mohou pro ultimátní fix v ČR.

Výpadok je v oblasti strednej Európy. Máme potvrdené Česko a Slovensko. V Poľsku, Spojených štátoch, Francúzsku po prihlásení cez VPN služby normálne idú.

O aké istoty ešte prídeme?

O aké istoty ešte prídeme? Vyjde zajtra vôbec slnko? 🙂

Seznam nefunguje tiež. Search.seznam.cz mi vracia „500 Internal Server Error (nginx)“. Vyhľadávač je preťažený. Pokiaľ potrebujete vyhľadať informáciu, použite Yandex.com alebo Bing.com.

Pokiaľ máte po ruke manželku alebo frajerku, kašlite na to, že nejde Youtube.

Čas zmeniť profilovku na FB: #JeSuisGoogle 😀

Aktualizácia 1: Ubehli 2 hodiny od kedy Google nejde a už som si zvykol. Trvalo mi to dlhšie než som čakal 🙂

Postgooglovský svet nie je až taký zlý ako som si myslel. Alternatívnych vyhľadávačov je plná minďár, PPC som prepol na Adtech a zabíjať čas môžem aj na Mojevideo.sk.

Aktualizácia 2: Služby nabehli zhruba okolo 21:30. Google do dnešného dňa, štvrtka 24.11.2016 20:00, nezverejnil žiadny komentár k výpadku na svojich oficiálnych info zdrojoch venovanej Česku a Slovensku.