Startupy

Stretnutie StartupCamp – možnosť ukázať svoj startup

StartupCampy sú pravidelné neformálne stretnutia ludí zaujímajúcich sa o startupy. Organizujú sa raz do mesiaca a zatiaľ sa konajú v mestách: Bratislava, Košice a Pieštany. Chodia tam ľudia, ktorí zakladajú startupy, ďalej kóderi, dizajnéri, investori, biznismeni a tí, čo hľadajú inšpiráciu, alebo sa prišli, len tak pozrieť, čo sa tam deje. Podujatie je zadarmo a zúčastniť sa môžu všetci.

Dôvodov prečo sa zúčastniť podujatia StartupCamp je viacero. Skúsim popísať tri najpodstatnejšie.

Budete počuť zaujímavích ľudí

Na každé podujatie prídu niečo porozprávať ľudia, ktorí majú už čo to za sebou. V Bratislave boli už napríklad Miro Trnka z ESETu, Dalibor Jakuš z Profesia.sk, alebo Can Ertugrul z Rakúska, ktorý rozprával o tom, ako prezentovať startup investorom. Do Košíc 9.4.2011 príde šéf Zoznamu Martin Mác a manažér pre nové projekty Peter Šebo. Títo ľudia sa s vami podelia o ich názory a skúsenosti.

Zoznámite sa s komunitou

Spoznajte ľudí, ktorí sa pohybujú okolo biznisu na webe. Po jednotlivých prednáškach je vždy diskusia a ktokoľvek má možnosť sa spýtať prednášajúcich. Po oficiálnej časti podujatia, nasleduje voľná diskusia pri pive. Získate nové kontakty a priateľov.

Máte šancu sa zviditeľniť

Ktokoľvek môže prísť predstaviť svoj startup. Stačí, ak si prichystáte krátku prezentáciu. Dostanete mikrofón a máte šancu osloviť vašou prednáškou prítomných investorov, alebo budúcich kolegov. Nemusíte mať rovno hotový veľký projekt, stačí ak máte dobrý nápad.

Ak sa vám podujatie páči a chceli by ste sa ho zúčastniť, na stránke startupcamp.sk sa dozviete najbližšie termíny. Najbližšie bude v Košiciach 9.4.2011 o 14:00, v Bratislave sa presný termín ešte nevie, ale asi v druhej polovici apríla tohto roku.