ointernete.sk - internet správy

YouTube ponúkne originálny obsah, do ktorého investuje 100 miliónov $

Michal Majzlík, pred 7 rokmi
YouTube ponúkne originálny obsah, do ktorého investuje 100 miliónov $

Google pracuje na zmenách na YouTube, ktorými chce prilákať používateľov. Ide to skúsiť originálnym obsahom, ktorým chce viac zaktraktívniť pozeranie online videa z pohodlia obývačky na televízoroch pripojených na internet.

YouTube sa takto snaží konkurovať hlavne káblovým televíziám. Chce dosiahnuť aj to, aby jeho používatelia zostali na webovej stránke dlhšie. YouTube zarába na inzercii a keď jeho používatelia budú na stránke dlhšie, je väčšia pravdepodobnosť, že na niektorú reklamu kliknú.

Na stránkach sa chystá k niekoľkým zmenám. Bude sa meniť výzor kanálov a ich kategórie. YouTube plánuje vytvoriť okolo 20 nových kanálov, na ktoré chce upozorňovať cez hlavnú stránku. Kanály budú zamerané hlavne na umenie a šport. Budú obsahovať profesionálne vyrobený originálny obsah, ktorý budú dodávať v objeme niekoľko hodín týždenne. Niektoré kanály budú zostavené z obsahu, ktorý je už na webe.

Sumu až 100 miliónov dolárov má použiť pre tvorcov, ktorí budú dodávať nové profesionálne videá.

Prebiehajúce zmeny sú veľkou stávkou, ktorá určuje nový smer najpopulárnejšieho video portálu. Na jednej strane YouTube ponúka obsah od bežných používateľov, ktorí chcú zdielať vlastné videá a na druhej strane ponúka originálny obsah od hudobných klipov až po tv programy. Keďže chce viac konkurovať klasickým televíziám, je pochopiteľné rozširovanie profesionálneho obsahu.

O tom, že by sa k novým videám robili slovenské (alebo české) titulky, pisané nie je. Predpokladáme, že nebudú, takže na nový obsah sa asi môžu tešiť len tí, ktorí rozumejú po anglicky.

SLEDUJTE NÁS AJ MIMO WEBU

TÉMY

NAJLEPŠIE WEBSTRÁNKY

Všetky webstránky

NAJLEPŠIE FIRMY

Všetky firmy

VIAC ČLÁNKOV

SOCIÁLNE SIETE

Všetky články SOCIÁLNE SIETE

VIDEO

Všetky články VIDEO

MOBILNÉ ZARIADENIA

Všetky články MOBILNÉ ZARIADENIA

WEB & DESIGN

Všetky články WEB & DESIGN

BEZPEČNOSŤ

Všetky články BEZPEČNOSŤ

STARTUPY

Všetky články STARTUPY

TÉMY

VIAC TÉM

Amazonbanská bystricaBitcoinBliss ControlBufferCammsterCenzúraChromeClipboardCoffee & PowerCooltúracrowdfundingdesigndoménaE-mailELETFlickrFoursquareGarageGoaccessGoogle Consumer SurveysGPSHardwareHitHitHolúbokIndieGoGoinfografikaIntelInzerátiOSiPhoneKickStarterKnihyLinkedInMalwareMapyMarketingMarmeládaMicroryzaMojevideo.skMouse without BordersMozillaNaj.skointernetePC MonitorPHPPidginPinterestPokecproduktivitaPropagandaRecenziaresearchRuby on railsSecond LifeSkypeSmall DemonsSOPAŠtartovaťStravaSúkromieTimeTableTo-doTumblrvideonávodviralVisuallywebcamWebRTCWebsupportwebtlakWhatFontisWhiteOut.ioWindowsXMPPZoznam