Webstránky

2. mája sa spustí cez PIANO spoplatnenie niektorých slovenských webov

Projekt PIANO je systém pre spoločné spoplatnenie slovenských webových stránok. Spustí sa 2. mája 2011 a zo začiatku sa doňho zapája 9 mediálnych vydavateľov.

Za jedinú platbu zákazník získava okamžitý prístup k prémiovému obsahu na daných weboch. Zaplatiť môže na akejkoľvek zo spoplatnených stránok, k ostatným stránkam má automaticky aktivovaný prístup. Nemusí sa znova nikde inde platiť a ani sa znova prihlasovať.

Cena je 2,90 eur za mesiac alebo 29 eur za rok. Vyskúšať sa dá aj týždenné predplatné za 99 centov. Peniaze sa rozdelia len medzi tie weby, ktoré sú skutočne navštevované – zákazníci tak sami rozhodujú, ktoré médiá podporia viac.

Čo všetko zaplatením získate?

 • sme.sk – Kompletný prístup k sekcii komentare.sme.sk a teraz.sme.sk. Listujtovanie kompletných novín, archív novín. Možnosť prezerať diskusie a prispievať do nich (zadarmo len prezeranie do 4. komentáru). Pridávanie inzerátov na inzeraty.sme.sk, otázok do primar.sk, sťažností na staznosti.sme.sk. Balík prémiových informácií z natankuj.sk.
 • pravda.sk – Kompletný prístup k sekcii Názory. Možnosť prispievať do diskusií.
 • hnonline.sk – Kompletný prístup do sekcie Komentáre. Archív Hospodárskych novín starších ako 14 dní. Možnosť prispievať do diskusií. Možnosť položiť otázku v odborných poradniach. Texty z príloh HN. Texty z magazínu Prečo nie. Web bez reklamy.
 • tyzden.sk – Všetky texty z papierového .týždňa už vo štvrtok o 12.00 h. Možnosť prispievať do diskusií. Možnosť sledovať všetky videá. Web bez reklamy.
 • medialne.sk – Prístup ku všetkým článkom. Texty o televízii, reklame a marketingu, internete, tlačia slovenských rádiách. Všetky grafy a tabuľky, štatistiky čítanosti a sledovanosti.
 • TV JOJ – Kompletná verzia televizia.joj.sk bez reklamy – žiadne čakanie, kým začne video. www.huste.tv bez reklamy – bez bannerov aj videoreklamy.
 • denniksport.sk – Články z denníka o 8 hodín skôr – o polnoci.
  Možnosť prispievať do diskusií (zdarma len jeden príspevok denne).
  Archív textov z denníka Šport starších ako 24 hodín. Web bez reklamy.
 • CP REVUE – Kompletný prístup k rubrikám Recenzie a Produkty. Listovanie v aktuálnom vydaní PC Revue vo flashovej podobe. Neobmedzene všetky texty z aktuálnej verzie časopisu.
 • metoo.sk – Lajklub – živé vysielanie aj záznamy z relácií: FM Pohoda Live, Inšpirátor, Voices