Coffee & Power: Pracujte pre ľudí, nie pre šéfa

Philip Rosendale, zakladateľ virtuálneho sveta Second Life, prispieva do vôd internetu novým, nádejným projektom s názvom Coffee & Power. StartUp si za cieľ kladie vytvoriť platformu umožňujúcu nájsť ľudí vo svojom okolí, ktorí sú schopní spolu participovať na drobných projektoch. Skôr ako o tradičné úlohy sa jedná o online marketplace určený pre ľudí predávajúcich výsledky práce svojich koníčkov či znalostí.

StartUp bol spustený začiatkom roka, no v súčasnosti bol projekt uvedený v širšom meradle a ponúka celé spektrum služieb od výučby arabčiny, marketingu na sociálnych sieťach, vývoja aplikácií pre Android, iPhone, retušovanie vo Photoshope, až po ručne vyrábané suveníry. Na platenie za služby sa používa licencovaná virtuálna mena Coffee dollar, dostupná na zakúpenie či výmenu podľa vlastného uváženia.

Projekt má dokonca vlastnú kaviareň v meste San Francisco, kde sa uskutočňuje testovanie samotného projektu. Návštevníci sa tam môžu stretnúť pri šálke kávy, dohodnúť si spoluprácu či vymieňať veci. Cieľom projektu nie je sprostredkovať rutinnú prácu, StartUp si kladie za cieľ umožniť aktívnym ľuďom novú skúsenosť každý deň, pracovať pre seba, nie pre organizáciu, s možnosťou živiť sa na voľnej nohe. To všetko s heslom “Veľký biznis stratil ľudskú tvár.”

Coffee & Power využíva na prepojenie ľudí nachádzajúcich sa v rovnakej oblasti službu Google Maps API. Úlohy na stránke majú názov “Misie“, napríklad sám Philip ponúka možnosť porozprávať sa o StartUp CEO výmenou za obed.

Coffee & Power: Pracujte pre ľudí, nie pre šéfa

Coffee & Power: Pracujte pre ľudí, nie pre šéfa

Coffee & Power je možné vidieť ako smer, ktorým sa bude uberať práca v 21. storočí. Ak je ľuďom umožnené pracovať medzi sebou, rastie ich vzájomná úcta a rešpekt.

Myslíte si že by mal takýto projekt pre freelancerov na Slovensku úspech?

Stránka projektu Coffee & Power