Sociálne siete

Efektívne zverejňovanie tweetov so službou Buffer

Ak ste používateľom sociálnej siete Twitter, určite ste už sledovali ľudí, ktorí v istom čase zdieľajú veľké množstvo správ naraz. Nie každý totiž aktualizuje svoje správy vo chvíli keď sa k nim dostane, svoj čas na internete si počas dňa reguluje, novinky číta priebežne a zaujímavosti, ktoré neskôr zdieľa, si odkladá na čas keď sa dostane na svoj Twitter účet.

Na tomto predpoklade je vyvíjaný startup s názvom Buffer. „Keď niečo čítate, nemusí byť nutne najlepší čas zdieľať to,“ hovorí spoluzakladateľ Leonhard Widrich. „Niečo si čítate, no nechcete sa hneď zapojiť do konverzácie. Možno je práve neskoro v noci a váš kanál momentálne nikto nesleduje.“

Pre vyriešenie problému ako oddeliť čítanie od zverejňovania, vyvinuli tvorcovia startupu jednoduché riešenie. Buffer je nástroj umožňujúci používateľom vytvoriť si frontu informácií, budúcich tweetov, počas surfovania po internete, ktoré uverejňuje počas celého dňa.

Rozhranie služby Buffer
Rozhranie služby Buffer

Podľa analýzy na vzorke 2000 používateľov sa miera kliknutia na príspevky zvýšila s použitím aplikácie až o 200% v priebehu prvých troch týždňov od registrácie. Pravdepodobne vďaka zverejňovaniu v čase, keď sa na Twitteri nachádza veľké množstvo ľudí.

Za zmienku stojí, že po registrácií nemusíte stránku pravidelne navštevovať. Aplikácia je dostupná pre všetky hlavné prehliadače ako Firefox, Chrome či Safari. Na navštívenej stránke jednoducho pridá vedľa tlačidla pre uverejnenie tweetu možnosť pridať ho do fronty (táto funkcia je dostupná zatiaľ len pre Google Chrome). Taktiež je možné integrovať ho priamo do rozhrania služby Twitter, používať ho na platforme Android, prípadne inom zariadení pripojenom na internet, a to s pomocou emailu.

Vývojári sa snažia do mesiaca sprístupniť plne funkčnú API, aby bolo Buffer možné jednoducho integrovať do ďalších služieb a tým zamedziť prevzatie nápadu iným Twitter klientom, prípadne samotnou sieťou Twitter.

Služba má v súčasnosti približne 30 000 používateľov, z čoho 2,5% si platí prémiový účet, umožňujúci spravovať naraz niekoľko Twitter účtov ako aj väčšiu pamäť pre príspevky.

Stránka služby Buffer

[via Mashable]