Mobilné zariadenia

PC Monitor pre Android či iOS umožňuje vzdialenú správu počítača

PC Monitor je multiplatformná aplikácia (Android, iOS, WP7) umožňujúca monitorovanie a manažment počítača mobilným zariadením. Správa prebieha prostredníctvom internetového pripojenia / Wifi siete, ktorým aplikácia z mobilného zariadenia komunikuje so svojou serverovou časťou nainštalovanou na ovládanom počítači.

Všetky spojenia, dátové prenosy a príkazy sú posielané zašifrované bezpečným SSL mechanizmom. iOS (iPhone, iPad) klient PC Monitor bol dlhší čas ponúkaný predajnou platformou iTunes, teraz je aplikácia dostupná v Android Markete. Vzhľadom na široké možnosti, ktoré aplikácia ponúka pri správe zariadení, je k dnešnému dňu zaradená medzi top aplikácie, ktoré tento typ služieb poskytujú.

Medzi poskytovanými funkciami sa nachádzajú možnosti ako odoslanie príkazu na viac počítačov naraz, nastavenie notifikácií o prípadných zmenách na spravovaných zariadeniach, kontrola využitia procesora, sieťových spojení či možnosť reštartovať zariadenie ako aj prerušiť bežiace procesy. Aplikácia tiež umožňuje zobraziť správcu úloh, kde sa nachádza graficky znázornené využitie procesora, teplota harddisku a taktiež je možné meniť rýchlosť otáčok chladičov. Jediné čo aplikácia potrebuje, je mať nainštalovanú serverovú časť na spravovanom počítači, ktorá zabezpečuje prístup k systémovým nastaveniam a samozrejme klienta na vašom mobilnom zariadení, ktorým ju spravujete. Taktiež je možné nastaviť na serverovej časti podľa požiadaviek používateľa určitý stupeň kontroly a prístupu k danému počítaču.

Podrobné informácie o systéme
Podrobné informácie o systéme

Spravované zariadenia si v rámci aplikácie môžete prezerať individuálne alebo ako súčasť preddefinovanej skupiny zariadení. Aplikácia ďalej prichádza s podporou dedikovaných serverov, umožňujúc plnú správu webových serverov. Karty na serverovej strane aplikácie, ako všeobecné, služby, siete, plánované úlohy, serverové moduly, prehliadač súborov či oznámenia umožňujú podrobné prispôsobenie si aplikácie pre úlohy, ktoré potrebujete spravovať. Aplikácia je tiež stavaná na spravovanie Microsoft Exchange serverov (2007 a 2010) a medzi možnosťami je aj inštalácia aktualizácii operačného systému Windows.

Možnosť zaslania príkazu nadiaľku
Možnosť zaslania príkazu nadiaľku
Serverová časť aplikácie
Serverová časť aplikácie

V základnej verzii, ktorá je zdarma, umožňuje PC Monitor správu troch zariadení. Pre používateľov s väčšími požiadavkami je možnosť doplatiť si za správu ďalších zariadení.

Aplikácia PC Monitor

[via lifehacker]