Bezpečnosť

Použite webkameru ako bezpečnostný systém so službou Cammster

Bezpečnosť, či už online, alebo doma, by nemala byť braná na ľahkú váhu. Zatiaľ čo zabezpečenie sa pri surfovaní internetom je relatívne lacné a pri správnom použití aj efektívne, pri domácnosti môže ísť o značné finančné prostriedky, ktoré nie je každý ochotný obetovať. Pre tých z nás, ktorý by radi spravili kompromis, neplatili drahé zariadenia, no mali pod palcom svoj domov zatiaľ čo sú na cestách, je jednou z možností použiť online službu s názvom Cammster.

Cammster je jednoduchá služba umožňujúca použiť web kameru zapojenú na počítač ako detektor pohybu. V prípade detekcie spraví niekoľko snímok, ktoré odošle na internet a vás informuje emailom, prípadne sms správou, ak využívate platenú verziu.

Zobrazenie snímaného priestoru
Zobrazenie snímaného priestoru

Nastavenie služby je naozaj jednoduché, nie je nutná žiadna inštalácia programu do počítača. Po zaregistrovaní máte prístup k účtu, kde si môžete nastaviť citlivosť detekcie a začať monitorovať. V prípade detekcie pohybu sa spustí alarm a služba zostaví email do ktorého zahrnie adresu s fotkami zachytenými kamerou pri poplachu. Ku snímkam je priradený čas a dátum zachytenia, ako aj senzitivita ktorá bola prekročená. Služba po prihlásení taktiež umožňuje prehliadať históriu poplachov či snímok z každej podozrivej aktivity.

História poplachov
História poplachov

Služba poskytuje možnosť zachytávania viacerých kamier, riešiť sa to dá otvorením detekcie v ďalšej lište prehliadača, kde budete vyzvaný pre voľbu webovej kamery, ktorá má byť zaznamenávaná. Pre mňa je jednou z nevýhod služby nutnosť byť na stránke počas používania programu prihlásený, čo je zrejme aj dôvodom prečo sa nedá história poplachov mazať (pretože by ju bolo možné vymazať kýmkoľvek s prístupom k počítaču).

Oficiálna stránka Cammster.