Mobilné zariadenia

TimeTable: Interaktívny školský rozvrh pre Android

Aplikácií pre Android, ktoré študentom pomáhajú sprehľadniť školský rozvrh je neúrekom, nás zaujala nová z dielne Jumitech vývojárov, nesúca názov TimeTable. Nejde len o aplikáciu ktorá by zaplnila prázdne miesto v smartphone, okrem samotného zobrazenia interaktívneho rozvrhu so sebou prináša množstvo zaujímavých funkcií. Pri vlkadaní predmetu je možné zadať meno učiteľa, miestnosť kde sa bude nachádzať výučba, čas začiatku a konca prednášky, ako aj farbu, ktorou sa bude v rozvrhu zobrazovať. Otáčaním zariadenia sa automaticky prepína náhľad denného, resp. týždenného rozvrhu. Esteticky založených ľudí poteší možnosť nastavenia vlastného pozadia aplikácie.

Zobrazenie denného rozvrhu s vkladaním predmetu
Zobrazenie denného rozvrhu s vkladaním predmetu
Týždenný rozvrh
Týždenný rozvrh

Dobrou pomôckou je možnosť pridávať si k položkám rozvrhu aj krátke poznámky, napríklad úlohy či projekty, ktoré je nutné vypracovať. S položkami je možné manipulovať, kopírovať ich, alebo ich napevno uzamknúť.

Poznámky vložené k jednotlivým prednáškam
Poznámky vložené k jednotlivým prednáškam

Vzhľadom na krátky čas, ktorý sa aplikácia nachádza na Android markete, môžeme očakávať, že budúce aktualizácie so sebou prinesú vylepšenia. Prínosom by bola možnosť zapnúť si pripomienky k prednáškam či synchronizovať si rozvrh medzi viacerými zariadeniami.

Aplikácia TimeTable

[via addictivetips]