Webstránky

WhatFontis za Vás nájde písmo použité v obrázku

Pri tvorbe webu, či infografiky sa dizajnéri zvyknú inšpirovať prehľadávaním obrázkov na danú tému. Čo však v prípade, že Vás zaujme nejaký typ písma použitý v obrázku? Ako zistiť použitý font? Tento problém v dobrej kvalite rieši startup WhatFontis.

Webová aplikácia WhatFontis umožňuje identifikovať použitý typ písma z ľubovoľného obrázku. Používateľ je nútený len zadať cestu k obrázku na disku, alebo adresu webovej lokality, kde sa obrázok nachádza. WhatFontis následne zobrazí možné typy písma, ktoré sa najviac podobajú tomu použitému a to aj s náhľadom pôvodného obrázka, čo umožňuje pohodlne si písma porovnať. Startup niektoré nájdené písma ponúka k bezplatnému stiahnutiu, iné k zakúpeniu.

Nastavenie cesty k obrázku
Nastavenie cesty k obrázku

Po tom čo nahráte obrázok, Vás služba vyzve k identifikovaniu vyfiltrovaných písmen zapisom do priradených políčok, aby tak mohlo nasledovať vyhľadávanie. Nie je nutné zapísať znaky, ktoré neboli rozpoznané. Tiež je možné zvoliť si vyhľadávanie v písmach, ktoré sú zadarmo, resp. zahrnúť aj komerčné verzie.

Zápis rozpoznaných znakov pre uľahčenie vyhľadávania
Zápis rozpoznaných znakov pre uľahčenie vyhľadávania
Výsledky nájdené službou WhatFontis
Výsledky nájdené službou WhatFontis

Služba WhatFontis je bezplatná a na používanie nie je nutné registrovať sa.

Stránka projektu WhatFontis.com

[via addictivetips]